a

Facebook

Copyright © 2019 Адвокат Деркач Денис

8:00 - 18:00

Ми працюємо з пн. по пт.

Телефонуйте для консультації

Facebook

Пошук
Меню
 

Залиття квартири сусідом – алгоритм дій у даній ситуації

Деркач Денис - адвокат > Новини / статті  > Залиття квартири сусідом – алгоритм дій у даній ситуації

Залиття квартири сусідом – алгоритм дій у даній ситуації

Такий випадок, як залиття квартири, на жаль, може трапитися з кожним, проте мало хто обізнаний у тому, як варто діяти у даній ситуації, захистити своє порушене право та відшкодувати завдані збитки.

Ваш алгоритм дій при залитті квартири повинен виглядати наступним чином:

  1. Фіксування факту залиття, наявних пошкоджень майна та зібрання доказів розміру матеріальної шкоди

Відповідно до п. 2.3.6 Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, що затверджені Наказом Державного комітету з питань житлово-комунального господарства, у разі  залиття,  аварії квартир складається відповідний акт, форма якого передбачена Додатком 4 цього Наказу.

Такий акт складається комісією балансоутримувача багатоквартирного будинку, в якому знаходиться квартира, яку було залито.В акті повинні бути відображені: дата складання акту (число, місяць, рік); прізвища, ініціали та займані посади членів комісії; прізвище, ім’я, по батькові власника (наймача, орендаря) квартири, що зазнала шкоди; адреса квартири, поверх, форма власності; прізвище, ім’я, по батькові власника (наймача, орендаря) квартири, з вини якого сталося залиття; адреса квартири, поверх, форма власності; характер залиття та його причини; завдана матеріальна шкода (обсяги необхідного ремонту приміщень квартири, перелік пошкоджених внаслідок залиття речей та їх орієнтовна вартість); висновок комісії щодо встановлення вини особи, що вчинила залиття.

Окрім складення акту,необхідним є також детальне фіксування наслідків залиття, пошкоджень майна фото-, відео- зйомкою.

Належним доказом розміру матеріальної шкоди може слугувати кошторис відповідної будівельної організації, яка здійснювала відновлювальні ремонтні роботи у квартирі, однак більш надійним доказом отриманих пошкоджень буде саме висновок експертизи відповідної експертної установи або експерта (будівельно-технічна експертиза).

При цьому, експертизою повинні бути встановлені такі питання:

– які пошкодження квартири виникли внаслідок залиття?

– яка технічна причина пошкоджень об’єкта нерухомого майна?

– яка вартість ремонтно-будівельних робіт, проведення яких необхідне для усунення пошкоджень?

– який розмір завданої матеріальної шкоди об’єкту унаслідок його залиття?

За відсутності будь-якого документального підтвердження факту залиття та розміру збитків, завданих вашій квартирі, практично неможливо довести в суді обсяг і суму збитків, що була завдана внаслідок затоплення.

  1. Висування вимоги про добровільне відшкодування шкоди винуватцем залиття.

Відповідно до роз’яснень, що містяться в п. 2 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди» шкода заподіяна особі і майну громадянина, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її заподіяла, за умови, що дії останньої були неправомірними, між ними і шкодою є безпосередній причинний зв’язок та є вина зазначеної особи.

  1. Звернення до суду з позовною заявою про відшкодування завданої шкоди

Якщо винуватець не погоджується відкодувати збитки, заподіяні ним внаслідок залиття, якщо вами не досягнена згода щодо суми відшкодування, та за умови наявності документального підтвердження завданих пошкоджень, ви маєте право звернутися до суду з позовом про відшкодування шкоди.

Якщо у вас наявний акт про встановлення факту залиття та належні докази розміру завданої шкоди, то шанси на задоволення позову досить високі.

Відповідно до цивільного законодавства, у деліктних зобов’язаннях (про відшкодування шкоди) обов’язок доказування невинуватості покладається саме на відповідача, тобто якщо ним не буде доведено його непричетності та вини у даній ситуації, то позов буде задоволено.

Бажаємо вам ніколи не потрапляти у подібні ситуації, а у випадку виникнення таких неприємностей, вміло їх усувати!