a

Facebook

Copyright © 2019 Адвокат Деркач Денис

8:00 - 18:00

Ми працюємо з пн. по пт.

Телефонуйте для консультації

Facebook

Пошук
Меню
 

Правила розміщення вивісок у Луцьку

Деркач Денис - адвокат > Новини / статті  > Правила розміщення вивісок у Луцьку

Правила розміщення вивісок у Луцьку

Нещодавно працівники торгівлі відмічали своє професійне свято. Це пост буде цікавим саме представникам торгівлі, хоча він стосується і інших фізичних та юридичних осіб оскільки його тема: Вивіски та правила їх розміщення.

Вивіска є невід’ємним елементом іміджу бізнесу, і до її розробки потрібно підходити не лише з творчої сторони, а й врахувати правові аспекти розміщення, щоб уникнути демонтажу та штрафів.

Відповідно до правил розміщення зовнішньої реклами, вивіска (або табличка) може містити інформацію про найменування суб’єкта господарювання, знаки для товарів та послуг, що належать такому суб’єкту, а також вид його діяльності (у разі необхідності – режим роботи).

Правила передбачають 4 основних вимоги до розміщення вивісок чи табличок, зокрема вони:

– повинні розміщуватися без втручання у несучі конструкції, легко демонтуватися, щоб не створювати перешкод під час робіт, пов’язаних з експлуатацією та ремонтом будівель і споруд, на яких вони розміщуються;
– не повинні відтворювати зображення дорожніх знаків;
– не повинні розміщуватися на будинках або спорудах – об’єктах незавершеного будівництва;
– площа поверхні не повинна перевищувати 3 кв. метрів.

Порядок розміщення вивісок у кожному населеному пункті може регулюватися спеціальним локальним нормативним актом. Зокрема у місті Луцьку, це регламентується Порядком розміщення вивісок у місті Луцьку, затвердженого рішенням Луцької міської ради. Даним рішенням міської ради затверджені додаткові (порівняно із загальними правилами розміщення зовнішньої реклами) вимоги до розміщення вивісок:
– забороняється розміщувати вивіски із закриттям вікон, балконів, лоджій, цінної пластики та ліпнини;
– забороняється розміщення вивісок методом наклеювання безпосередньо на зовнішній поверхні будинків, будівель, споруд;
– на бічній поверхні вивіски або в правому нижньому куті повинен бути ярлик, який має містити відомості про товарний знак або найменування підприємства виробника вивіски та контактний телефон;
– вивіска не повинна містити закликів до придбання товару чи послуги, що виробляється (надається) суб’єктом господарювання;
– текст вивіски має бути виконаний державною мовою і т.п.

Звертаємо Вашу увагу на те, що розміщення вивісок в місті Луцьку здійснюється виключно на основі паспорта вивіски та заяви про реєстрацію вивіски (зразки таких документів містяться у додатку до вказаного рішення Луцької міської ради.

Паспорт вивіски погоджується з Управлінням містобудування та архітектури Луцької міської ради та, у разі необхідності, – з уповноваженим органом охорони культурної спадщини (якщо вивіска розміщується на будівлі, що є пам’яткою культурної спадщини) та повинен містити:фотофіксацію місця, на якому планується розташування вивіски, розміром 10 х 15 см, візуалізацію вивіски на фасаді будинку (споруди), ескіз вивіски з основними розмірами, кресленнями вузлів кріплення, відомостями про використовувані для виготовлення вивіски матеріали, деталі шрифтів, логотипів, зображувальних елементів.

У разі відмови в погодженні розташування вивіски органи, що уповноважені здійснювати такі погодження, надсилають суб’єкту господарювання вмотивовану відмову.