a

Facebook

Copyright © 2019 Адвокат Деркач Денис

8:00 - 18:00

Ми працюємо з пн. по пт.

Телефонуйте для консультації

Facebook

Пошук
Меню
 

Що таке хостинг та яке його значення?

Деркач Денис - адвокат > Новини / статті  > Що таке хостинг та яке його значення?

Що таке хостинг та яке його значення?

Багато з нас і не задумується над тим, де зберігаються фото, текст та дизайн, які ми бачимо, відвідуючи веб-сайти. Так, інформація, що міститься на веб-сайті, зберігається на певному комп’ютері (сервері), що і зветься хостингом.

Хостинг – це така послуга, що включає надання дискового простору на сервері для зберігання інформації (інформаційного наповнення Інтернет-сайту), а також забезпечує постійне підключення до мережі Інтернет, завдяки чому інформація, яка є на веб-сайті стає публічно доступною.

Постачальником таких послуг хостингу є особа, яка надає власникам веб-сайтів послуги і відповідні ресурси для розміщення веб-сайтів у мережі Інтернет.

Провайдерами хостингу можуть виступати як компанії, що спеціалізуються на цих послугах («хостери»), так і великі провайдери інформаційних послуг, що спеціалізуються на інших послугах (такі як Google, Microsoft, Yahoo та інші).

Так, при реєстрації певного сайту, між його власником та хостинг-провайдером виникають договірні відносини з надання хостинг-компанією дискового простору для зберігання інформації на сервері. Досить часто таку діяльність здійснюють Інтернет-провайдери, реєстратори доменів.

Хостинг-компанія може надавати такі послуги: розміщення обладнання, віртуальний виділений сервер, віртуальний хостинг, сервер електронної пошти, сховище даних та інші послуги. Певна частина українських хостинг-провайдерів не мають свого технологічного майданчика, а натомість орендують обладнання або місце для його розташування у інших операторів.

Кому і для чого потрібен хостинг?

 • Для електронної пошти
  На хостингу зберігатимуться листи й налаштування пошти: параметри спам-фільтрів, автоматичні відповіді, правила переадресації, контакти.
 • Для сертифіката безпеки
  Якщо ви збираєтеся встановити SSL-сертифікат на сайт, знадобиться місце на хостингу.
 • Для сайту
  На хостингу зберігають файли із сайтом і керують ними.
 • Для додатка
  Додатку потрібен хостинг, щоб зберігати файли додатка, цілодобово бути онлайн ізберігати користувацьку інформацію.

Які особливості договору про надання послуг хостингу?

Договір зазвичай є публічним (тобто таким, коли суб’єкт господарювання зобов’язується надати послуги всім, хто до нього звернеться, а умови договору однакові для всіх)

Оскільки послуга хостингу зазвичай є платною, то згідно Договору встановлюються строки та вартість оплати послуг хостинг-провайдера. Відповідно, підставою для розірвання договору може бути несплата замовником вартості таких послуг у встановлені строки.

Хостинг-провайдер може встановлювати обмеження щодо розміщення певної інформації, що може порушувати права та інтереси інших осіб, а також інформації, розміщення якої заборонено законом (заклики до ворожнечі, інформації порнографічного характеру, інформація, що порушує авторські права тощо).

В Україні деякі компанії надають послуги хостингу зі встановленими системами керування вмістом, це дає можливість швидко інсталювати сайти на таких безкоштовних платформах як WordPress чи Joomla!