a

Facebook

Copyright © 2019 Адвокат Деркач Денис

8:00 - 18:00

Ми працюємо з пн. по пт.

Телефонуйте для консультації

Facebook

Пошук
Меню
 

Новий порядок погодження проектів землеустрою

Деркач Денис - адвокат > Новини / статті  > Новий порядок погодження проектів землеустрою

Новий порядок погодження проектів землеустрою

Нещодавно Кабінетом міністрів України було прийнято Постанову, згідно якої з 1 травня 2020 року діятимуть нововведення щодо порядку погодження проектів землеустрою.

Відповідно до Постанови:

  • діятиме екстериторіальний принцип узгодження всіх видів документації із землеустрою, внаслідок чого, на думку Держгеокадастру, це зменшить прояви суб’єктивних факторів при розгляді документів та зменшить кількість відмов з погодження проектів землеустрою.

Згідно нової процедури, система електронного документообігу Держгеокадастру за принципом випадковості вибиратиме територіальний орган Держгеокадастру, який здійснюватиме погодження проекту землеустрою, та не пізніше наступного робочого дня з дня надходження проекту землеустрою передаватиме відповідному територіальному органу Держгеокадастру матеріали. Розгляд та погодження або відмова у погодженні проектів землеустрою здійснюватиметься  працівниками територіальних органів Держгеокадастру, які вибиратимуться за принципом випадковості системою електронного документообігу.

  • буде функціонувати тільки електронна форма (із застосуванням електронного підпису) подання на погодження до територіальних органів Держгеокадастру документації із землеустрою (отримання висновку про розгляд також відбуватиметься онлайн);
  • до проектів відведення буде додано 7 видів документації із землеустрою (зокрема по інвентаризації та рекультивації земель, необхідної для зняття та перенесення родючого шару ґрунту).

Окрім того, розробник може перевірити стан погодження проекту землеустрою за допомогою офіційного веб-сайту Держгеокадастру шляхом введення реєстраційних атрибутів, зазначених на копії опису.

Наскільки реально покращиться система погодження проектів землеустрою після набрання чинності вказаною постановою, на нашу думку, можна буде прослідкувати лише після втілення в життя таких нововведень, зважаючи на деякі проблемні моменти реалізації зазначеної Постанови, зокрема в частині подання документів всіма суб’єктами саме через електронний цифровий підпис.