a

Facebook

Copyright © 2019 Адвокат Деркач Денис

8:00 - 18:00

Ми працюємо з пн. по пт.

Телефонуйте для консультації

Facebook

Пошук
Меню
 

Посилення відповідальності за нетверезе водіння – зміни з 2020 року

Деркач Денис - адвокат > Новини / статті  > Посилення відповідальності за нетверезе водіння – зміни з 2020 року

Посилення відповідальності за нетверезе водіння – зміни з 2020 року

22 листопада 2018 року Верховною радою було прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» (https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/2617-19/sp:head). У даному законі передбачено зміни до низки законодавчих актів, а також встановлено КРИМІНАЛЬНУ відповідальність за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння. Так, до Кримінального кодексу буде включено ст.. 286-1, якою і буде встановлено відповідальність за таке правопорушення.

Нагадаємо, що на даний час, за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння передбачена адміністративна відповідальність та штраф у розмірі 10200 грн та позбавлення права на керування транспортними засобами строком на 1 рік.

Однак, з 01.01.2020 року (з дня набрання чинності вищезгаданим законом) за керування ТЗ у нетверезому стані або в стані наркотичного сп’яніння буде передбачено:

  • штраф від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17000 до 34000 грн!!!) з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до ТРЬОХ років;
  • за такі ж дії, вчинені повторно – штраф у розмірі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 51000 грн) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від двох до трьох років.

Як результат, за їзду в нетверезому стані водій отримає СУДИМІСТЬ, з усіма наслідками, що з цього випливають. Головною небезпекою наявності судимості є збереження інформації про притягнення до кримінальної відповідальності протягом усього життя.

Враховуючи санкцію даного правопорушення та всі наслідки, що з цього випливають, ми закликаємо всіх бути обережними та не сідати в авто у нетверезому вигляді, адже починаючи з 1 січня вже будуть діяти вищезазначені зміни!