a

Facebook

Copyright © 2019 Адвокат Деркач Денис

8:00 - 18:00

Ми працюємо з пн. по пт.

Телефонуйте для консультації

Facebook

Пошук
Меню
 

Борги у спадок

Борги у спадок

Варто пам’ятати, що до складу спадщини спадкодавця, згідно з цивільним законодавством, можуть входити не лише квартири, будинки та машини, а й зобов’язання спадкодавця. Це означає, що родичі померлого можуть «успадкувати» і борги, кредити, розписки і т.п. Однак, у даному виді спадкування існують певні особливості, про які я написав у даному дописі.

Перш за все, варто нагадати, що Законом  № 2478-VIII від 03.07.2018 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування» були внесені деякі зміни до положень Цивільного кодексу, які регулюють питання відповідальності спадкоємців щодо боргів спадкодавця.

Який порядок спадкування зобов’язань (боргів) за законодавством України?

  • Спадкоємці зобов’язані повідомити кредитора спадкодавця про відкриття спадщини, якщо їм відомо про його борги. Слід звернути увагу на те, що кредитор спадкодавця може пред’явити свої вимоги до спадкоємця, який прийняв спадщину, не пізніше 6 місяців з дня отримання спадкоємцем свідоцтва про право на спадщину. Якщо кредитор не знав і не міг знати про прийняття спадщини або отримання спадкоємцем свідоцтва про право на спадщину, вимоги він може пред’явити протягом 6 місяців з дня, коли дізнався про це.
  • Спадкоємці зобов’язані задовольнити вимоги кредитора повністю, але У МЕЖАХ ВАРТОСТІ МАЙНА, отриманого у спадщину. Це означає, що спадкоємець може не доплачувати своїх грошей, якщо сума є більшою за частку його спадщини.
  • Кожен зі спадкоємців зобов’язаний особисто задовольнити вимоги кредитора у розмірі, який відповідає його частці у спадщині.
  • Вимоги кредитора спадкоємці зобов’язані задовольнити шляхом ОДНОРАЗОВОГО платежу, якщо крім випадків, коли існує інша домовленість між кредитором і спадкоємцем. У разі відмови від одноразового платежу суд за позовом кредитора звертає стягнення на майно, яке було передане спадкоємцям у натурі.
  • У разі, коли спадкоємці відмовляються гасити кредит за житло, яке вони отримали у спадщину, банк може звернутися до суду для їх примусового виселення та продажу спадкового житла для погашення боргу (кредиту).

Відтак, ми радимо перевіряти наявність кредитів та інших зобов’язань у спадкодавця, а при виявленні їх наявності обов’язково звертатися до юристів, аби уникнути неприємних ситуацій з кредиторами спадкодавця та з отриманим у спадщину майном.