a

Facebook

Copyright © 2019 Адвокат Деркач Денис

8:00 - 18:00

Ми працюємо з пн. по пт.

Телефонуйте для консультації

Facebook

Пошук
Меню
 

Податок на нерухомість у 2020 році

Деркач Денис - адвокат > Новини / статті  > Податок на нерухомість у 2020 році

Податок на нерухомість у 2020 році

Як відомо, згідно законодавства, власники житлової нерухомості, що перевищує встановлений ліміт по її площі, зобов’язані сплачувати податки на нерухомість.

Так, згідно .п.266.4.1 п.266.4 ст.266 ПКУ Податок на житлову нерухомість сплачують фізичні особи – власники житлової нерухомості, якщо площа житла, що перебуває  в їх власності перевищує встановлений ліміт –

  • для квартир – 60 кв. м;
  • для приватних будинків – 120 кв. м.

Податок сплачують за площі нерухомості, що перевищують встановлений ліміт, до прикладу,  якщо квартира площею 100 кв.м., то податок сплачується за 40 кв.м..

Розмір податку встановлюють за своїм рішенням сільські, селищні, міські ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування території громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості, проте ставка податку НЕ МОЖЕ БУТИ БІЛЬШОЮ ніж 1,5% від мінімальної зарплати, встановленої законом на 01 січня звітного  (податкового) року за 1 квадратний метр (п.п.266.5.1 п.266.5 ст.266 ПКУ).

Оскільки у 2020 році мінімальна заробітна плата становить  4723 гривень, то максимальна ставка податку становитиме 70,84 грн. за кв. м..

Податкові повідомлення – рішення мають прийти до 1 липня 2020 року, а сплатити суму визначеного в ньому податку потрібно протягом 60 днів після його отримання.

Власники житлової нерухомості, які мають платити податок, але не отримали податкового повідомлення-рішення, можуть звернутися в податкову добровільно та провести звірку даних щодо:

– об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

– розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

– права на користування пільгою із сплати податку;

– розміру ставки податку;

– нарахованої суми податку.

У разі якщо податкові органи відобразять такий об’єкт нерухомості в базі (наприклад, після операції з купівлі-продажу, оформлення в реєстрі), власнику доведеться заплатити податок відразу за останніх три роки.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ, що відповідно до пп. 266.7.1 ПКУ за наявності у власності об’єкта житлової нерухомості, у тому числі його частки, загальна площа якого перевищує 300 кв. м. (для квартири) та/або 500 кв.м (для будинку), сума податку збільшується на 25 тис гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).