a

Facebook

Copyright © 2019 Адвокат Деркач Денис

8:00 - 18:00

Ми працюємо з пн. по пт.

Телефонуйте для консультації

Facebook

Пошук
Меню
 

Фото- та відео зйомка осіб без їх згоди

Деркач Денис - адвокат > Новини / статті  > Фото- та відео зйомка осіб без їх згоди

Фото- та відео зйомка осіб без їх згоди

Я підготував для вас цікавий допис про те, чи можна фотографувати осіб без їх особистої згоди або на публічних заходах, чим регулюється це питання та яка передбачена відповідальність за незаконну фото-, відео зйомку.

  • Оскільки процес відповідної зйомки може суттєво порушувати певні особисті немайнові права людини, Цивільний кодекс України передбачає,що людей не можна знімати без їх особистої згоди на це. При цьому, вона не потребується якщо зйомка відбувається на певному публічному заході (мітинг, концерт, конференція тощо);
  • Згода фізичної особи може виражатись як у письмовій, так і в усній формі в залежності від обставин, при яких провадиться відповідна зйомка
  • Знімання фізичної особи на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, в тому числі таємне, без згоди особи може бути проведене лише у випадках, встановлених законом (наприклад, підрозділи, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність мають право негласно знімати інформацію з каналів зв’язку, застосовувати інші технічні засоби отримання інформації тільки за рішенням суду)
  • Що стосується посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, то фото- та відео зйомка таких осіб може проводитися без їхньої згоди ( в контексті того, що інформація, отримана в результаті зйомки буде становити суспільний інтерес). При цьому, така фото-, відео зйомка повинна проводитися в публічному місці та при виконанні такими посадовими особами своїх обов’язків;
  • Зйомка в місцях особистого користування заборонена. Такими місцями, зокрема, можуть бути: туалети, роздягальні, ванні кімнати, приміщення приватної власності тощо.

Варто відзначити, що законодавство України забороняє будь-які приховані зйомки щодо вашого особистого життя, а тим більше поширення відповідного відео чи фото.

У разі порушення цього правила передбачена кримінальна відповідальність, а саме: за незаконне збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про особу або незаконна зміна такої інформації, крім випадків, передбачених іншими статтями Кримінального кодексу України, -караються штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років (ч. 1 ст. 182 КК України).