a

Facebook

Copyright © 2019 Адвокат Деркач Денис

8:00 - 18:00

Ми працюємо з пн. по пт.

Телефонуйте для консультації

Facebook

Пошук
Меню
 

Для чого потрібен кадастровий номер на земельну ділянку?

Деркач Денис - адвокат > Новини / статті  > Для чого потрібен кадастровий номер на земельну ділянку?

Для чого потрібен кадастровий номер на земельну ділянку?

В цьому дописі я спробую пояснити правову природу кадастрового номеру і чому його необхідно присвоїти земельній ділянці (якщо його немає).

Кадастровий номер земельної ділянки – це індивідуальний цифровий код (номер) земельної ділянки, що не повторюється на всій території України, присвоюється земельній ділянці з метою її ідентифікації та зберігається за нею протягом усього часу існування такої ділянки.

Згідно нових вимог законодавства України, кадастровий номер є обов’язковою умовою для продажу, дарування, оформлення спадщини щодо земельної ділянки та здійснення інших правочинів, пов’язаних із землею.

Наприклад, згідно з частиною 6 статті 120 Земельного кодексу України, ІСТОТНОЮ умовою договору, який передбачає набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв’язку з набуттям права власності на ці об’єкти.

Якщо державний акт старого зразка (виданий до 2004 року), то, імовірно, такій земельній ділянці не присвоєно кадастрового номера і відомості про цю ділянку відсутні в Державному земельному кадастрі України. Якщо ж у земельної ділянки наявний кадастровий номер, то це відображається на сайті Публічної кадастрової карти України. (http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta).

Тож, власники земельних ділянок, які мають державний акт на землю «старого» зразку мають подбати про присвоєння кадастрового номеру. Вирішити питання власникам «старих» державних актів не вдасться доти, доки правовстановлюючі документи на землю не буде приведено у відповідність до сучасних норм і вимог законодавства у сфері регулювання земельних відносин.

Зверніть увагу! Незалежно від того, що державні акти «старого зразка» не містять інформації щодо кадастрового номеру, вони вважаються дійсними до того часу, поки за бажанням чи за необхідністю власник не замінить їх на нові, адже законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» визнаються всі права на земельні ділянки, які були зареєстровані до 01 січня 2013.

Враховуючи всі вимоги закону, можна зробити наступний висновок: земельні ділянки без присвоєних кадастрових номерів можна використовувати відповідно до їх цільового призначення, але здійснювати цивільно-правові угоди НЕМОЖЛИВО, поки не буде присвоєний кадастровий номер.

Для внесення даних про земельні ділянки до Державного земельного кадастру  (проведення державної реєстрації земельної ділянки) їх власникам необхідно звернутися до землевпорядної організації та замовити розроблення технічної документації на земельну ділянку.