a

Facebook

Copyright © 2019 Адвокат Деркач Денис

8:00 - 18:00

Ми працюємо з пн. по пт.

Телефонуйте для консультації

Facebook

Пошук
Меню
 

Авторські права в Instagram

Деркач Денис - адвокат > Новини / статті  > Авторські права в Instagram

Авторські права в Instagram

З приходом ери інтернету авторські права, на жаль, стали порушуватися все частіше. Дуже часто користувачі різних соціальних мереж порушують авторські права, викладаючи свої матеріали у стрічки, і навіть не здогадуючись про це. В продовження нашого допису щодо соціальної мережі Instagram, наш сьогоднішній пост буде присвячений саме авторським правам в інстраграмі, їх видам та способам їх захисту інструментами, які передбачені платформою.

Згідно з умовами використання соціальної мережі Instagram, користувачі повинні дотримуватися умов використання спільноти Instagram. Такі умови містять вимогу публікувати тільки ті фото або відео, які користувач створив сам, або ті, якими він маєте право поділитися. Відтак, якщо ваші матеріали порушують умови використання, тобто містять у собі об’єкти інтелектуального права, на які ви не маєте авторських прав, ви можете понести відповідальність за розміщення таких матеріалів (трішки нижче, на прикладі ми пояснимо, що вважається таким порушенням авторських прав).

Так, авторські права в Instagram можуть поділятися на 3 категорії:

  • аудіо: музичні композиції, пісні, мелодії і навіть записані голосові повідомлення.
  • візуальні: фотографії, картинки, малюнки, зображення, відеоролики.
  • письмові: книги, літературні твори і уривки з них, тексти.

Дуже часто користувачі накладають на відеоролик певні музичні композиції, при цьому не задумуючись над тим, що такі пісні можуть бути об’єктом авторських прав. Так як мережа  Instagram досить серйозно ставиться до питань дотримання користувачами авторських прав, то при публікуванні певних відеоматеріалів без дотримання всіх алгоритмів соцмережі (тобто, без представлення доказів того, що ви маєте право на використання такого твору), Інстаграм може самостійно видалити такий відеоматеріал з Вашої сторінки, а також ЗАБЛОКУВАТИ Ваш профіль. Таким чином, аби не бути заблокованим соціальною мережею , варто використовувати ті композиції, які не захищаються авторським правом.

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПОРУШЕННЯ АВТОРСЬКИХ ПРАВ У INSTAGRAM

Якщо ви вважаєте, що хтось використовує вашу захищену авторським правом інтелектуальну власність (ваші фото, тексти під фото, відеоролики і т.п.) без вашого дозволу, ви можете заповнити форму, яка міститься в самому Instagram. Обов’язково додайте до своєї скарги повний опис претензії щодо порушення авторських прав. При цьому , варто зазначити, що для подачі скарги мати акаунт Instagram необов’язково.

Перед відправкою повідомлення про порушення авторських прав ви можете звернутися також і до користувача, який опублікував матеріали, тобто вирішити проблему самі без звернення до Instagram та з проханням видалити такі матеріали.

Якщо порушення були неодноразові, та Інстаграм отримав декілька скарг на порушення авторських прав певним користувачем, то  аккаунт такого порушника можуть заблокувати.

Більш детальну інформацію щодо порядку відновлення порушених прав в мережі Інстаграм можна прочитати в офіційних документах соцмережі, де докладно описують кроки та варіанти захисту своїх прав.

Будемо раді, якщо ви поділитеся у коментарях під даним дописом  власним досвідом захисту авторських прав в мережі інстаграм!