a

Facebook

Copyright © 2019 Адвокат Деркач Денис

8:00 - 18:00

Ми працюємо з пн. по пт.

Телефонуйте для консультації

Facebook

Пошук
Меню
 

Вимоги до утримання та вигулу собак за законодавством України

Деркач Денис - адвокат > Новини / статті  > Вимоги до утримання та вигулу собак за законодавством України

Вимоги до утримання та вигулу собак за законодавством України

До всесвітнього дня тварин (4 жовтня) ми підготували допис для власників домашніх улюбленців про правила та вимоги до утримання та вигулу собак в Україні.

Перш за все, варто нагадати, що відповідно до статті 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення правил тримання собак і котів) тримання… незареєстрованих собак, або приведення в громадські місця, або вигулювання собак без повідків і намордників (крім  собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення  штрафу на посадових осіб – від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Основні вимоги до утримання та вигулу собак:

  1. Особа, яка супроводжує тварину, зобов’язана забезпечити: безпеку оточуючих людей  і  тварин,  а   також   майна   від заподіяння шкоди твариною; безпеку дорожнього  руху при проходженні з домашньою твариною біля транспортних шляхів і при їх переході шляхом  безпосереднього контролю за її поведінкою.
  2. Особа, яка її утримує собаку, зобов’язана забезпечити наявність намордника,  повідка,  що необхідні для здійснення її вигулу (Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження»).
  3. Реєстрація собак (та інших тварин) регулюється у відповідності до розроблених у кожній місцевості правил (у м. Луцьку це – Правила утримання тварин у місті Луцьку). Такими правилами передбачено, що обов’язковій реєстрації підлягають собаки, що належать на правах власності або інших підставах фізичним або юридичним особам і перебувають на території міста Луцька. Власник собаки повинен зареєструвати тварину протягом 90 діб з моменту її народження або відчуження іншою особою. Особи, які проживають (зареєстровані) поза межами міста Луцька, але перебувають на території міста з собакою більше 30 діб, повинні зареєструвати тварину у встановленому порядку.
  4. Реєстрація тварин у місті Луцьку може здійснюватися у приміщеннях житлово-експлуатаційних організації, Луцькій міській державній лікарні ветеринарної медицини, у всіх ветеринарних клініках та практикуючих лікарів ветеринарної медицини (приватних та державних), у КП «Ласка» тощо (у відповідності до узгодженого графіку) за фактичним місцем проживання або реєстрації власника. Реєстрація здійснюється в єдину електрону базу даних тварин animal-id.info.
  5. Якщо під час прогулянки тварина задовольнила свої біологічні потреби господар зобов’язаних прибрати відходи життєдіяльності тварини (п.11.2 Правил).
  6. Деякі породи собак підлягають обов’язковій стерилізації (собаки з підвищеною агресивністю). Це такі породи, як: румунська вівчарка, акбаш, американський піт-бультер’єр та ін. Такі породи не визнані міжнародними кінологічними організаціями.
  7. Деяким породам собак у паспорті робиться відмітка про необов’язковість намордника, тому власники таких собак не зобов’язані здійснювати їх вигул з намордниками (австралійський тер’єр, йоркширський тер’єр, мопс, пекінес, пудель, чіхуахуа та ін.). Також від такого обов’язку звільняються власники собак, що пройшли спеціальний курс дресирування і про це є відповідний офіційний документ.
  8. Ну і найважливіше, власники собак зобов’язані дотримуватися санітарно-гігієнічних норм при їх утриманні та не допускати жорстоке поводження з тваринами.

Варто також пам’ятати, що шкода, заподіяна  особі  або  майну  фізичної особи,  а також  шкода, заподіяна  майну   юридичної   особи   твариною,   підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її утримує.

Дбайте про своїх домашніх улюбленців та не наражайте на небезпеку оточуючих внаслідок неналежного утримання та вигулу ваших тварин!