a

Facebook

Copyright © 2019 Адвокат Деркач Денис

8:00 - 18:00

Ми працюємо з пн. по пт.

Телефонуйте для консультації

Facebook

Пошук
Меню
 

Звільнення від подвійного ЄСВ самозайнятих осіб

Деркач Денис - адвокат > Новини / статті  > Звільнення від подвійного ЄСВ самозайнятих осіб

Звільнення від подвійного ЄСВ самозайнятих осіб

Президент підписав Закон «Про внесення змін до Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» № 592-ІХ (законопроект №2166), який Верховна Рада ухвалила 13 травня 2020 року.

Даний закон передбачає звільнення самозайнятих осіб, ФОП, які мають основне місце роботи, від сплати за себе єдиного соціального внеску за місяці, за які роботодавець сплатив страховий внесок за них, з 1 січня 2021 року.

Крім того, Законом, зокрема, внесено зміни до ст. 4 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», а саме:

  • доповнено перелік осіб, звільнених від сплати ЄСВ, особами, які провадять незалежну професійну діяльність якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю. Такі особи зможуть бути платниками ЄСВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування;
  • звільнено осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, від сплати за себе ЄСВ за умови взяття їх на облік як фізичних осіб-підприємців та провадження ними одного виду діяльності одночасно в якості ФОПів та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Вважаємо, що прийняття цього закону є позитивним кроком для оподаткування самозайнятих осіб, який нарешті звільняє від несправедливого подвійного нарахування ЄСВ.