a

Facebook

Copyright © 2019 Адвокат Деркач Денис

8:00 - 18:00

Ми працюємо з пн. по пт.

Телефонуйте для консультації

Facebook

Пошук
Меню
 

Зупинили реєстрацію податкової накладної . Як діяти?

Деркач Денис - адвокат > Новини / статті  > Зупинили реєстрацію податкової накладної . Як діяти?

Зупинили реєстрацію податкової накладної . Як діяти?

Актуальний допис для платників ПДВ, оскільки нещодавно у сфері реєстрації податкових накладних було запроваджено деякі зміни. Так, з 1 лютого 2020 року діє новий Порядок зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165.

Постановою від 11.12.2019 р. №1165 Кабмін, крім вищезазначеного порядку, затвердив також додатки до Порядку, зокрема: Перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку на додану вартість, Критерії  ризиковості здійснення операцій та інші додатки, які визначають чіткі підстави зупинення реєстрації ПН, а також порядок їх оскарження тощо.

До набрання чинності даною постановою такі критерії були визначені листом ДФС, тому у більшості випадків оскарження у суді зупинення реєстрації податкових накладних суди приймали рішення саме на користь платників податку та зазначали у своїх рішеннях, що критерії ризиковості, затверджені у листі ДФС не можна вважати нормативним актом та законодавством.

Відтепер, згідно нового порядку діють чітко затверджені  критерії  ризиковості здійснення операцій та визначено порядок оскарження рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).

  • Для реєстрації зупиненої ПН платник податків має право протягом 365 днів подати до ДПС в електронному вигляді пояснення та копії документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію ПН/РК в Реєстрі або відмову в такій реєстрації. Такі документи розглядають та рішення приймають спеціальні комісії

Тут важливо зазначити наступне: платник податку має подати до контролюючого органу також таблицю даних платника податку за встановленою формою (додаток 5 до вищезазначеного порядку), в якій зазначаються: види економічної діяльності відповідно до КВЕД; коди товарів згідно з УКТЗЕД, коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг. Дана таблиця в майбутньому, при реєстрації ПН може мінімізувати ваш ризик блокування ПН (мінімізувати, а не гарантувати!), адже у контролюючих органів вже буде наявна така інформація щодо товарів та послуг, які ви використовуєте у своїй діяльності на постійній основі.

 

  • У випадку відмови в реєстрації зупиненої податкової накладної платник має право оскаржити рішення комісій ДПС в адміністративному або у судовому порядку.

Для адміністративного оскарження, платник податків подає відповідну скаргу до вищестоящого контролюючого органу протягом 10 робочих днів з моменту отримання такого рішення про відмову в реєстрації ПН.

  • У випадку, якщо в межах адміністративної процедури не було задоволено скаргу, оскаржити таке рішення можна і в судовому порядку (як після адміністративної процедури, так і без застосування адміністративної процедури, одразу оскаржуючи рішення до суду).

Скарга подається до відповідного окружного адміністративного суду.

 

Якщо платник скористався своїм правом на адміністративне оскарження, то рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН оскаржуються в судовому порядку в такі строки:

а) тримісячний строк – за умови, якщо рішення контролюючого органу за результатами розгляду скарги було прийнято та вручено платнику податків у строки, встановлені ПКУ.

При цьому такий строк обчислюється з дня вручення платнику рішення за результатами розгляду його скарги на рішення контролюючого органу;

б) шестимісячний строк для звернення до суду встановлюється за умови, якщо рішення контролюючого органу за результатами розгляду скарги не було прийнято та/або вручено платнику податків у строки, встановлені ПКУ. При цьому такий строк обчислюється з дня звернення платника до контролюючого органу із відповідною скаргою на його рішення.

Якщо платник НЕ скористався своїм правом на адміністративне оскарження, то рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН оскаржуються в судовому порядку протягом 1095 днів з моменту отримання рішення про відмову в реєстрації ПН.