a

Facebook

Copyright © 2019 Адвокат Деркач Денис

8:00 - 18:00

Ми працюємо з пн. по пт.

Телефонуйте для консультації

Facebook

Пошук
Меню
 

Як не стати жертвою онлайн замовлень в продавців-шахраїв?

Деркач Денис - адвокат > Новини / статті  > Як не стати жертвою онлайн замовлень в продавців-шахраїв?

Як не стати жертвою онлайн замовлень в продавців-шахраїв?

Із закриттям всіх оффлайн магазинів під час карантину, звісно збільшилася і кількість онлайн-замовлень різних товарів через інтернет-магазини ( зокрема через соціальні мережі, такі як Instagram).

Все більше з’являється повідомлень від людей, які замовили товар в інтернет-магазині, зробили передоплату на карту продавця, і не отримали свого товару, а сторінка онлайн магазину дивним чином зникла.

В цьому дописі ви прочитаєте юридичні (і не тільки) поради щодо того, як уникнути таких ситуацій та як діяти, якщо ви вже стали жертвою шахраїв?

  1. Радимо оплачувати товари ПО ФАКТУ їх отримання та не здійснювати передоплату на карту. Такий спосіб є не дуже вигідним для продавця (адже якщо посилку Ви не заберете, то вартість зберігання товару на пошті сплачує продавець), і коштовнішим. Проте , у разі оплати накладним платежем Ви зможете оплатити товар після його розпаковки і бути при цьому певним, що з ним все гаразд.
  2. Мало хто знає про те, що діяльність продажу товарів з використанням соціальних мереж також підпадає під регулювання Законів «Про захист прав споживачів» та «Про електронну комерцію». Саме тому, ми радимо здійснювати купівлю товарів саме у суб’єктів підприємницької діяльності, адже такі суб’єкти зобов’язані надати на ваш запит інформацію та документи про їхню реєстрацію як суб’єктів підприємницької діяльності (повне найменування юридичної особи або ПІБ фізичної особи – підприємця; місцезнаходження юридичної особи або місце реєстрації та місце фактичного проживання ФОП; ідентифікаційний код для юридичної особи або ідентифікаційний код ФОПа), а також контактну інформацію. Звісно, що це 100-відсотково не захистить вас від всіх шахрайських схем, які застосовуються, але через відповідні реєстри та контактну інформацію в них, можна буде перевірити те, що особа в якої ви замовляєте товар, є реальною та здійснює підприємницьку діяльність, а не являється черговим шахраєм.
  3. Не юридична, але корисна порада ??в мережі інстаграм (якщо ви купуєте товар через онлайн магазин в цій мережі) в розділі «інформація про користувача» можна переглянути всі попередні назви акаунту. Чим це Вам допоможе? Зазвичай шахраї після неправомірного заволодіння коштами декількох покупців одразу змінюють назву своєї сторінки. Відповідно, якщо у даному розділі інформації про користувача назв сторінок було безліч, або сторінка існує недовго – варто двічі переконатися перед тим, як платити кошти за придбаний на даній сторінці товар наперед. 
  4. Якщо Ви все ж таки стали жертвою неуспішного замовлення через інтернет магазин, варто негайно звернутися до правоохоронних органів із заявою про вчинення злочину (шахрайство). Які докази у Вас повинні бути? – скріншоти ваших повідомлень з інтернет-магазину (радимо робити їх ОДРАЗУ вже під час замовлення, адже згодом їх можна видалити), дані про Ваш переказ на карту (таку виписку про переведений платіж можна взяти в банку) , а також інші будь-які наявні у Вас докази, що підтверджують здійснення покупки.

Будьте обачними і не довіряйте неперевіреним онлайн-магазинам!