13
Травень
0
Коментарів
Як не стати жертвою онлайн замовлень в продавців-шахраїв?
У категорії Новини / статті
Із закриттям всіх оффлайн магазинів під час карантину, звісно збільшилася і кількість онлайн-замовлень різних товарів через інтернет-магазини ( зокрема через соціальні мережі, такі як Instagram).
Все більше з’являється повідомлень від людей, які замовили товар в інтернет-магазині, зробили передоплату на карту продавця, і не отримали свого товару, а сторінка онлайн магазину дивним чином зникла.
В цьому дописі ви прочитаєте юридичні (і не тільки) поради щодо того, як уникнути таких ситуацій та як діяти, якщо ви вже стали жертвою шахраїв?
- Радимо оплачувати товари ПО ФАКТУ їх отримання та не здійснювати передоплату на карту. Такий спосіб є не дуже вигідним для продавця (адже якщо посилку Ви не заберете, то вартість зберігання товару на пошті сплачує продавець), і коштовнішим. Проте , у разі оплати накладним платежем Ви зможете оплатити товар після його розпаковки і бути при цьому певним, що з ним все гаразд.
- Мало хто знає про те, що діяльність продажу товарів з використанням соціальних мереж також підпадає під регулювання Законів «Про захист прав споживачів» та «Про електронну комерцію». Саме тому, ми радимо здійснювати купівлю товарів саме у суб’єктів підприємницької діяльності, адже такі суб’єкти зобов’язані надати на ваш запит інформацію та документи про їхню реєстрацію як суб’єктів підприємницької діяльності (повне найменування юридичної особи або ПІБ фізичної особи – підприємця; місцезнаходження юридичної особи або місце реєстрації та місце фактичного проживання ФОП; ідентифікаційний код для юридичної особи або ідентифікаційний код ФОПа), а також контактну інформацію. Звісно, що це 100-відсотково не захистить вас від всіх шахрайських схем, які застосовуються, але через відповідні реєстри та контактну інформацію в них, можна буде перевірити те, що особа в якої ви замовляєте товар, є реальною та здійснює підприємницьку діяльність, а не являється черговим шахраєм.
- Не юридична, але корисна порада ??в мережі інстаграм (якщо ви купуєте товар через онлайн магазин в цій мережі) в розділі «інформація про користувача» можна переглянути всі попередні назви акаунту. Чим це Вам допоможе? Зазвичай шахраї після неправомірного заволодіння коштами декількох покупців одразу змінюють назву своєї сторінки. Відповідно, якщо у даному розділі інформації про користувача назв сторінок було безліч, або сторінка існує недовго – варто двічі переконатися перед тим, як платити кошти за придбаний на даній сторінці товар наперед.
- Якщо Ви все ж таки стали жертвою неуспішного замовлення через інтернет магазин, варто негайно звернутися до правоохоронних органів із заявою про вчинення злочину (шахрайство). Які докази у Вас повинні бути? – скріншоти ваших повідомлень з інтернет-магазину (радимо робити їх ОДРАЗУ вже під час замовлення, адже згодом їх можна видалити), дані про Ваш переказ на карту (таку виписку про переведений платіж можна взяти в банку) , а також інші будь-які наявні у Вас докази, що підтверджують здійснення покупки.
Будьте обачними і не довіряйте неперевіреним онлайн-магазинам!