a

Facebook

Copyright © 2019 Адвокат Деркач Денис

8:00 - 18:00

Ми працюємо з пн. по пт.

Телефонуйте для консультації

Facebook

Пошук
Меню
 

Відмовили у прийнятті податкової декларації – як діяти?

Деркач Денис - адвокат > Новини / статті  > Відмовили у прийнятті податкової декларації – як діяти?

Відмовили у прийнятті податкової декларації – як діяти?

Січень та лютий – це найвідповідальніші місяці для суб’єктів господарювання,адже в цей період вони зобов’язані подавати звітність до контролюючих органів. В практиці нерідко трапляються випадки, коли контролюючий орган відмовляється у прийнятті податкової декларації. У цьому дописі вас чекає корисна інформація щодо того, яка відмова є правомірною, а яка – ні, а також, як вам необхідно діяти у ситуації, коли вам відмовили у прийнятті декларації.

Перш за все, варто розпочати з того, що відповідно до пункту 49.8 Податкового кодексу України прийняття податкової декларації є ОБОВ’ЯЗКОМ органу державної податкової служби. Імперативний характер наведеної норми означає, що податковий орган не має права не прийняти фактично отриману податкову декларацію, подану платником податків в один із способів, передбачених кодексом (особисто або через представника, поштою чи засобами електронного зв’язку).

Якщо вами було дотримано всіх вимог заповнення податкової декларації, то посадова особа ДПС зобов’язана зареєструвати податкову декларацію платника датою її фактичного отримання органом.

При цьому, як встановлено кодексом, податківець зобов’язаний перевірити наявність та достовірність лише визначених законом реквізитів. Такими реквізитами є: тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий); звітний (податковий) період, за який подається податкова декларація;  звітний (податковий) період, що уточнюється (для уточнюючого розрахунку); повне найменування (прізвище, ім’я, по батькові) платника податків; код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер; реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта; місцезнаходження (місце проживання) платника податків; найменування контролюючого органу, до якого подається звітність; дата подання звіту; інформація про додатки, що додаються; ініціали, прізвища та реєстраційні номери облікових карток або інші відомості посадових осіб платника податків; підписи платника податку – фізичної особи та/або посадових осіб платника податку, засвідчені печаткою платника податку (за наявності). В окремих випадках обов’язковими реквізитами можуть також бути: відмітка про звітування за спеціальним режимом; КВЕД; код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ;  індивідуальний податковий номер згідно з даними реєстру платників податку на додану вартість за звітний (податковий) період та інші відомості.

Водночас Податковим кодексом України передбачені спеціальні наслідки подання платником податків податкової декларації, заповненої з порушенням вищезазначених вимог. У такому разі орган державної податкової служби надає платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови.

Разом з тим, якщо Ви переконані, що вами було вірно внесено всі відомості, передбачені Кодексом до податкової декларації, то така відмова є НЕПРАВОМІРНОЮ, адже інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, ДО ЇЇ ПРИЙНЯТТЯ ПЕРЕВІРЦІ НЕ ПІДЛЯГАЮТЬ.

У разі отримання відмови органу державної податкової служби у прийнятті податкової декларації платник податків має право:

– подати податкову декларацію та сплатити штраф у разі порушення строку її подання;

– оскаржити рішення органу державної податкової служби в адміністративному (до Державної податкової служби України) або в судовому порядку (до адміністративного суду).

У разі оскарження відмови у судовому порядку, то позовні вимоги слід сформулювати як «про визнання протиправною відмови у прийнятті податкової декларації, поданої платником податків».

У разі якщо буде встановлено факт неправомірної відмови контролюючим органом (посадовою особою) у прийнятті податкової декларації, остання вважається прийнятою у день її фактичного отримання контролюючим органом (п. 49.13 ст. 49 ПК України).

Варто зазначити, що для строк для оскарження такого рішення контролюючого органу становить 10 днів (в адміністративному порядку), а тому для визнання такої відмови у прийнятті податкової  декларації неправомірною, слід невідкладно звертатися до кваліфікованих спеціалістів з метою підготовки відповідної скарги.