a

Facebook

Copyright © 2019 Адвокат Деркач Денис

8:00 - 18:00

Ми працюємо з пн. по пт.

Телефонуйте для консультації

Facebook

Пошук
Меню
 

Відкриття кадрового агенства в Україні: порядок та особливості

Деркач Денис - адвокат > Новини / статті  > Відкриття кадрового агенства в Україні: порядок та особливості

Відкриття кадрового агенства в Україні: порядок та особливості

Відкриття кадрового агенства в Україні– перспективний та цікавий бізнес  на сьогоднішній день, враховуючи спрощення процедур для працевлаштування громадян України з боку багатьох країн (зокрема, Німеччини), однак створення такого агентства та його діяльність має певні особливості.  Так, окрім нормативних актів, що регулюють реєстрацію юридичних осіб та ФОП, діяльність  посередництва з працевлаштування регулюється також і спеціальним законом – «Про зайнятість населення».

Які ж кроки передбачає процедура відкриття кадрового агентства?

  • Реєстрація суб’єкту господарювання. Так, згідно Закону «Про зайнятість населення», діяльність з посередництва у працевлаштуванні може здійснювати юридична особа незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, а також фізична особа – підприємець. Порядок реєстрації суб’єктів господарювання регулюється законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».
  • Обрання виду оподаткування (загальної або спрощеної системи)
  • Облік суб’єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні формується та ведеться центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції (Державною службою зайнятості), а тому необхідно подати до такого органу відповідну заяву для взяття підприємства на облік.
  • Якщо діяльність кадрового агентства передбачає працевлаштування громадян за кордоном, то для цього обов’язковим етапом є отримання ліцензії на посередництво у працевлаштуванні за кордон (у порядку, передбаченому Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності»). Для цього необхідним є також пошук закордонних партнерів та укладення з ними відповідних зовнішньоекономічних договорів (що є обов’язковою умовою отримання ліцензії).

Окрім цього, для здійснення такого виду діяльності передбачений перелік обов’язкових ліцензійних вимог для юридичної особи: наявність веб-сайту, спеціальне облаштування приміщення, наявність оргтехніки та ін..

  • Якщо ж діяльність кадрового агентства здійснюється у вигляді аутсорсингу, то для такого виду діяльності також необхідно отримати спеціальний дозвіл, що видається Державною службою зайнятості. Простими словами, аутсорсинг означає наймання працівників з метою їх подальшого передання в так звану «оренду» іншим підприємствам. Даний вид діяльності знайшов своє законодавче закріплення у ст..39 Закону України «Про зайнятість населення».

Зокрема, законодавством визначено 5 основних обов’язків, яких повинен дотримуватися такий суб’єкт господарювання:

1) укласти договір з роботодавцем про застосування праці працівника;

2) виплачувати працівникові заробітну плату в розмірі, не нижчому, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом, та заробітної плати, яку отримує працівник у роботодавця за виконання такої ж роботи;

3) забезпечувати працівнику час роботи та відпочинку на умовах, визначених для працівників роботодавця, що передбачено умовами колективного договору та правилами внутрішнього трудового розпорядку;

4) нараховувати та сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на користь працівника;

5) не перешкоджати укладенню трудового договору між працівником та роботодавцем, у якого виконувалися ним роботи.

 

Тобто, дотримання гарантій праці працівників є обов’язковим при провадженні аутсорсингу, при цьому на суб’єкта господарювання покладаються інші, окрім передбачених Кодексом законів про працю обов’язки.

 

З огляду на зазначене, відкриття кадрового агентства має свої особливості : починаючи від її реєстрації та отримання всіх необхідних документів, і закінчуючи особливостями провадження такої діяльності. Саме тому, ми переконані, що юридичний супровід кваліфікованого спеціаліста у такій справі без сумніву не буде зайвим!