a

Facebook

Copyright © 2019 Адвокат Деркач Денис

8:00 - 18:00

Ми працюємо з пн. по пт.

Телефонуйте для консультації

Facebook

Пошук
Меню
 

Транспортний податок – ким і як сплачується?

Деркач Денис - адвокат > Новини / статті  > Транспортний податок – ким і як сплачується?

Транспортний податок – ким і як сплачується?

Із внесенням змін до Податкового кодексу України в податковій системі нашої держави з’явився відносно новий податковий платіж – транспортний податок. В даному дописі ви дізнаєтеся, хто повинен сплачувати такий податок і за які саме автомобілі, у якому розмірі та яким саме чином.

Хто є платником транспортного податку?

Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством ВЛАСНІ ЛЕГКОВІ автомобілі, які є об’єктами оподаткування.

Які ж саме автомобілі підлягають під оподаткування?

Для того, щоб існував обов’язок сплати такого податку, автомобіль повинен підпадати під 2 основні ознаки:

1) з року випуску автомобіля минуло не більше п’яти років (включно);

2) середньоринкова вартість авто становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового року (у 2020 році така вартість становитиме 1,77 млн грн. (що еквівалентно ~ 73 тис.дол).

Вартість легкового автомобіля визначається Мінекономрозвитку станом на 1 січня податкового року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального. Так, на сайті Мінекономрозвитку (http://www.me.gov.ua/Vehicles/CalculatePrice?lang=uk-UA) ви можете скористатися спеціальним калькулятором, аби обчислити таку вартість згідно встановлених параметрів.

Яка ставка транспортного податку?

Ставка транспортного податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 грн за кожен легковий автомобіль.

У який спосіб та строки здійснюється сплата податку?

Органи, що здійснюють державну реєстрацію транспортних засобів, зобов’язані щомісяця у десятиденний строк після закінчення календарного місяця подавати фіскальним органам відомості, необхідні для розрахунку та справляння податку за місцем реєстрації відповідного автомобіля.

Податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються платнику податку фіскальним органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового року. Транспортний податок сплачується ПРОТЯГОМ 60 ДНІВ з дня вручення такого податкового повідомлення-рішення.

Важливо! За автомобілі, придбані протягом року, податок сплачується ПРОПОРЦІЙНО КІЛЬКОСТІ МІСЯЦІВ, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

Пам’ятайте, що за порушення строків сплати податків (в тому числі і транспортного податку) передбачена фінансова відповідальність, встановлена Податковим кодексом України!

Сподіваємося, ця інформація була для вас корисною!