a

Facebook

Copyright © 2019 Адвокат Деркач Денис

8:00 - 18:00

Ми працюємо з пн. по пт.

Телефонуйте для консультації

Facebook

Пошук
Меню
 

Топ-5 ваших прав у супермаркеті, про які ви, можливо, не знали

Деркач Денис - адвокат > Новини / статті  > Топ-5 ваших прав у супермаркеті, про які ви, можливо, не знали

Топ-5 ваших прав у супермаркеті, про які ви, можливо, не знали

Відвідуючи торгівельні центри та супермаркети, мало хто здогадується про те, що наші права як споживачів порушуються на кожному кроці. Сьогодні я підготував для вас пост про те, що треба знати вам, здійснюючи покупки у супермаркетах.

  1. Ви не зобов’язані здавати свої речі в камери схову.

Такий обов’язок жодним чинним нормативно-правовим актом не передбачений. Окрім того, супермаркет не надає вам послуг зберігання (передбачених Цивільним кодексом України), а тому і не несе відповідальності за зберігання речей.

  1. Ви не зобов’язані платити на місці за розбиту вами склянку/пляшку/тарілку, іншу продукцію.

Згідно зі статтею 323 Цивільного кодексу ризик випадкового знищення та випадкового псування майна несе його власник, якщо інше не встановлено договором або законом. Згідно з абз. 3 ч. 2 ст. 17 ЗУ «Про захист прав споживачів» забороняється примушувати споживача придбавати продукцію неналежної якості або непотрібного йому асортименту, у будь-який спосіб обмежувати використання ним електронних платіжних засобів, якщо відповідно до законодавства продавець (виконавець) зобов’язаний приймати їх до сплати.

Якщо працівники закладу наполягають на вашій вині, то така вина має бути доведена в судовому порядку. Самостійно стягувати кошти на компенсацію такої школи супермаркет не має права, а може лише зафіксувати факт пошкодження його майна та стягнути такі кошти в судовому порядку. При цьому, ви маєте право визнати свою вину добровільно та відшкодувати вартість такого товару, якщо забажаєте, в іншому випадку – такий спір має бути вирішений у суді.

  1. Законом не заборонено здійснювати фото фіксацію в громадських місцях, а відтак немає прямої заборони фотографувати товар у супермаркеті

Згідно зі статтею 34 Конституції України кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб ? на свій вибір. Обмеження у збиранні інформації також чітко встановлені законодавством: здійснення цих прав може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя.

  1. Ви маєте право придбати за товар за ціною згідно цінника, якщо вона відрізняється від тої, що вам озвучили на касі

Право придбати товар за ціною, вказаною на ціннику, вам гарантовано ч.8 ст.18 Закону України «Про захист прав споживачів». Окрім того, у статті 691 ЦК зазначено, що покупець зобов’язаний оплатити товар за ціною, встановленою у договорі купівлі-продажу. Отже, грошова сума – ціна ? є умовою договору, яка вам відома і на яку ви погоджуєтесь.

  1. Ви маєте право відмовитися від проведення вашого особистого огляду та огляду ваших речей охоронцями-працівниками супермаркету.

Слід пам’ятати що особистий огляд та огляд речей може здійснюватися ЛИШЕ ПРЕДСТАВНИКАМИ УПОВНОВАЖЕНИХ ОРГАНІВ (Національна поліція, СБУ та ін.) та у спосіб передбачений законом (ст..264 КУпАП). Єдине, що може зробити персонал охорони, – це викликати співробітників правоохоронних органів та попростити Вас їх дочекатися. Разом з тим, охоронцям надається право застосовувати заходи фізичного впливу у разі:

1) захисту себе або іншої особи від нападу, що становить загрозу життю та здоров’ю або майну;

2) запобігання незаконній спробі насильницьким шляхом заволодіти спеціальними засобами;

3) необхідності затримати правопорушника, який незаконно проник на об’єкт, що охороняється, або який вчиняє інші протиправні дії та чинить опір;

4) знешкодження тварини, що загрожує життю та здоров’ю персоналу охорони або інших осіб.