Шум у квартирах: коли дозволено, а коли – ні
В багатоквартирних будинках жителі іноді стикаються із ситуаціями, коли сусіди влаштовують ремонт або ж вечірку пізно ввечері та своєю діяльністю порушують спокій інших жителів будинку. В цьому дописі ми розкажемо, як питання тихого часу регулюється законодавством, в який час та за яких умов жителі мають право проводити ремонтні та інші роботи, а також куди звертатися, якщо сусіди не реагують на зауваження щодо порушення правил тихої години.
Як питання тиші регулюється законодавством?
Згідно до вимог Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», у нічний час, із 22 до 8 години забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів. Проведення ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з 22 до 8 години, а у святкові та неробочі дні – ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ВЗАГАЛІ!
Власник або орендар приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ ПОВІДОМИТИ мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні.
За санітарними нормами, максимально допустимі рівні шуму у будинках вдень становлять до 40 децибелів, вночі (з 22:00 до 08:00) – до 30 децибелів. Для територій, які прилягають до житлових будинків – вдень до 55 децибелів, вночі – до 45 децибелів (Державні санітарні норми допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових та громадських будинків і на території житлової забудови).
Як діяти, якщо сусіди систематично порушують спокій інших жителів?
Якщо сусіди на ваше прохання припинити шум не реагують, можна звернутися до правоохоронних органів (поліції), щоб останні зафіксували факт адміністративного правопорушення та склали протокол.
За порушення вимог щодо правил додержання тиші передбачена адміністративна відповідальність згідно ст. 182 КУпАП та попередження або штраф від 85 до 255 грн. Якщо порушення відбувається повторно протягом року, то в порушника можуть конфіскувати техніку, яка є джерелом шуму.