a

Facebook

Copyright © 2019 Адвокат Деркач Денис

8:00 - 18:00

Ми працюємо з пн. по пт.

Телефонуйте для консультації

Facebook

Пошук
Меню
 

РРО та ПРРО – особливості та відмінності

Деркач Денис - адвокат > Новини / статті  > РРО та ПРРО – особливості та відмінності

РРО та ПРРО – особливості та відмінності

В продовження наших дописів щодо реєстраторів розрахункових операцій (РРО), які, як ми зазначали раніше, в подальшому будуть ще більше впровадженні у життя бізнесу, хочеться розповісти про звичайні РРО та Програмні РРО, чим вони відрізняються та які їхні особливості.

РРО

РРО – пристрій, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з приймання готівки для подальшого переказу.

До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, вбудований електронний контрольно-касовий реєстратор, комп’ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.

Тобто, класичний (апаратний) РРО – це пристрій.

ПРРО

З 01.08.2020 року в Україні поряд з традиційними РРО можна застосовувати програмні РРО .

Програмний РРО – програма, що використовується на будь-якому пристрої та в якому фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер контролюючого органу і який призначений для реєстрації розрахункових операцій.

Отже, програмний РРО – це програма, яка може буде встановлена на будь-який гаджет (смартфон, планшет, ноутбук тощо).

Контролюючий орган забезпечує безкоштовне програмне рішення (на відміну від звичайного РРО яке придбавається власними коштами підприємця) для використання суб’єктом господарювання. Також, за бажанням, можна придбати відповідне програмне забезпечення за кошти у розробників ПРРО (наприклад, CHECKBOX).

Фіскальні звітні чеки створюються в самому ПРРО та подаються до фіскального сервера засобами телекомунікації. При цьому, Z-звіти генеруються автоматично (такі налаштування є в програмі).

Суттєвим нововведенням є те, що можна видавати, як паперовий, так і електронний чек, який можна надсилати покупцю на його електронну пошту, месенджери (за бажанням), або – в форматі QR-коду. Фактично, продавець може надати платнику QR-код, за яким останній ідентифікує свій чек. Що стосується звичайного РРО, то в ньому чеки є лише паперові.

Як бачимо, програмний РРО є значно простішим та зручнішим у використанні. Вважаємо, що такі нормативні нововведення та діджитилізація процесу реєстрації розрахунків є кроком назустріч бізнесу та в майбутнє.