a

Facebook

Copyright © 2019 Адвокат Деркач Денис

8:00 - 18:00

Ми працюємо з пн. по пт.

Телефонуйте для консультації

Facebook

Пошук
Меню
 

Розмір аліментів на дитину: як встановлюється?

Деркач Денис - адвокат > Новини / статті  > Розмір аліментів на дитину: як встановлюється?

Розмір аліментів на дитину: як встановлюється?

В цьому дописі вас чекає корисна інформація про розміри аліментів у 2019 році, про те, як вони встановлюються та як вираховуються.

Перш за все, варто нагадати, що розмір аліментів не є фіксованою сумою у всіх випадках і в залежності від різних обставин встановлюється судом індивідуально щодо кожної дитини, враховуючи заявлені вимоги стягувача аліментів та подані докази.

Розмір аліментів може залежати від таких обставин:

  • Стан здоров’я дитини та платника аліментів;
  • Наявність у платника аліментів рухомого чи нерухомого майна, грошових коштів тощо, його матеріальний стан;
  • Наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних членів сім’ї тощо;
  • Інших обставин, що мають істотне значення для визначення розміру аліментів.

Проте, законодавством (Сімейним кодексом України) визначені граничні та мінімальні суми аліментів, які мають бути сплачені платником аліментів.

Так, згідно ст.182 Сімейного кодексу, МІНІМАЛЬНИЙ ГАРАНТОВАНИЙ РОЗМІР аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (тобто, це – не менше 849 грн. для дітей віком до 6 років та 1059 грн. для дітей віком від 6 до 18 років) – станом на 10.10.2019р.

МІНІМАЛЬНИЙ РЕКОМЕНДОВАНИЙ РОЗМІР аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів (це 1699 грн. для дітей віком до 6 років та 2118 грн. для дітей віком від 6 до 18 років) – станом на 10.10.2019р.

МАКСИМАЛЬНИЙ РОЗМІР АЛІМЕНТІВ, що може бути присуджений дитині, становить не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку (це 16990 грн. для дітей віком до 6 років та 21180 грн. для дітей віком від 6 до 18 років) – станом на 10.10.2019р.

Розмір аліментів також може бути визначений :

  • у твердій грошовій сумі (за домовленістю батька та матері дитини або ж за рішенням суду), що підлягає індексації відповідно до Закону
  • у частці від заробітку платника аліментів. Відтак, той із батьків разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину – 1/4, на двох дітей – 1/3, на трьох і більше дітей – 1/2 заробітку (доходу) платника аліментів.

Звичайно, що розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них тощо.

За загальним правилом, аліменти сплачуються до досягнення дитиною повноліття. ОДНАК! Якщо повнолітні діти продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення 23 років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.