a

Facebook

Copyright © 2019 Адвокат Деркач Денис

8:00 - 18:00

Ми працюємо з пн. по пт.

Телефонуйте для консультації

Facebook

Пошук
Меню
 

Придбання квартири в новобудові – на що слід звернути увагу?

Деркач Денис - адвокат > Новини / статті  > Придбання квартири в новобудові – на що слід звернути увагу?

Придбання квартири в новобудові – на що слід звернути увагу?

Дуже часто, купуючи квартиру в новобудові, покупці потрапляють у різного роду халепи: від відсутності прав на землю в забудовника до невідповідності стану квартири обіцяному. Для того, щоб максимально убезпечити себе від ризиків, пов’язаних із придбанням квартири в новобудовах, варто на стадії купівлі такого житла звернути увагу на наступне:

  1. Дозвільні документи та стан будівництва

Перед тим як укладати договір купівлі-продажу,Вам необхідно перевірити репутацію забудовника, а також наявність у нього всієї дозвільної документації:

– ліцензія на будівельні роботи

– декларація про початок виконання будівельних робіт або дозвіл на виконання будівельних робіт

– правовстановлюючий документ на земельну ділянку (що підтверджує право забудовника на землю)

– проект будівництва та його експертизу

– технічна та виробнича база забудовника

– технічні умови на підключення інженерних мереж

  1. Оплата

Оплата ща квартиру може бути прив’язана до гривні або ж до валюти і варто обумовити це питання із забудовником, так само як і можливість розстроченого платежу.

Зверніть увагу на те, що забудовники не повинні надавати кредити (на відміну від розстрочення), адже це зовсім інакша фінансова послуга, яка потребує наявності відповідної ліцензії (стаття 34 Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг”).

Варто також з’ясувати, чи не зміниться вартість квартири після завершення будівництва (та чи не зміниться ціна неоплаченого залишку у разі розтермінування оплати).

  1. Спосіб купівлі квартири

Важливим також є спосіб купівлі квартири: в будинку, що будується або шляхом купівлі готової квартири. Звичайно, що купівля в будинку що лише на стадії будівництва має свої переваги (менша ціна, можливість внесення коректив до плану квартири тощо), проте варто не забувати про ризики, які можуть чекати покупця, особливо якщо забудовник затягує з будівництвом і введенням в експлуатацію будинку.

  1. Зовнішні та внутрішні характеристики будівлі

Варто перевірити характеристики будівельних матеріалів, вікон, дверей тощо та в якому вигляді їх отримає покупець. Окрім того, необхідно звернути увагу, чи включено в ціну квартири вартість підключення комунікацій, встановлення лічильників, опалення (котли, батареї та ін.), вартість виготовлення документації та інше.

Якщо Вам обіцяють встановлення, до прикладу, енергозберігаючих вікон чи утеплення стін, ці  відомості необхідно також внести до договору.

  1. Аналіз попередніх об’єктів забудовника та його репутації

Перевірте, чи були у забудовника проблеми із введенням будинку в експлуатацію та чи було досягнуто попередніх домовленостей. Деякі дані можливо отримати виходячи із спеціальних реєстрів (наприклад, реєстру дозвільних документів).

Ми завжди готові допомогти вам мінімізувати ризики при укладенні договорів купівлі-продажу із забудовником, зробити аналіз таких угод та захищати ваші інтереси у спорах з недобросовісними забудовниками.