a

Facebook

Copyright © 2019 Адвокат Деркач Денис

8:00 - 18:00

Ми працюємо з пн. по пт.

Телефонуйте для консультації

Facebook

Пошук
Меню
 

Посилення відповідальності за забруднення повітря

Деркач Денис - адвокат > Новини / статті  > Посилення відповідальності за забруднення повітря

Посилення відповідальності за забруднення повітря

Нещодавно Президентом було підписано Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу)” №556-ІХ, який Верховна Рада ухвалила на позачерговому пленарному засіданні 13 квітня 2020р..

Однак, незважаючи на прийнятий закон та посилення міри відповідальності, практика підпалу сухої трави на теренах України продовжується і надалі. У цьому дописі ми хочемо ще раз нагадати про негативні наслідки такої діяльності для тих, хто не в повній мірі розуміє обсяг відповідальності і бажає і надалі здійснювати підпали сухостою.

Так, закон посилює відповідальність за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків. Зокрема, він вносить зміни до статей 77 та 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими штраф за порушення вимог пожежної безпеки в лісах відтепер становитиме від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1530 – 4590 грн).

Пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, що призвело до виникнення лісової пожежі, каратиметься штрафом у розмірі від 4590 до 15300 грн..

Самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із природною рослинністю або її залишків та опалого листя на земельних ділянках, у смугах біля автомобільних доріг і залізниць та у парках тягне за собою штраф у розмірі від 3060 до 6120 грн..

Також закон вносить зміни до статей 241 та 245 Кримінального кодексу України, згідно з якими штрафи за забруднення атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров’я людей або для довкілля речовинами тепер становитимуть від 30600 до 61200 грн. За знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом штрафи зростають до 91800153000 грн.

Сподіваємося, що після посилення відповідальності за забруднення повітря люди стануть більш обдумано підходити до захисту навколишнього середовища, а практика підпалів трави зникне зовсім!