a

Facebook

Copyright © 2019 Адвокат Деркач Денис

8:00 - 18:00

Ми працюємо з пн. по пт.

Телефонуйте для консультації

Facebook

Пошук
Меню
 

Послуга «муніципальна няня»

Деркач Денис - адвокат > Новини / статті  > Послуга «муніципальна няня»

Послуга «муніципальна няня»

Для батьків, які виховують дітей до 3-річного віку законодавством наразі встановлено додаткову гарантію. Так, 30 січня 2019 року в Україні було прийнято Постанову Кабміну, якою було затверджено порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”. Що передбачає така послуга і як  яким чином можна отримати отримати компенсацію за рахунок державних коштів?

  • Згідно зазначеної постанови, муніципальна няня – будь-яка фізична особа-підприємець або юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми, крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років.
  • Право на отримання компенсації послуги мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками, усиновлювачами , опікунами дитини до трьох років і на законних підставах проживають на території України.
  • Компенсація послуги “муніципальна няня” виплачується заявнику у розмірі ПРОЖИТКОВОГО МІНІМУМУ НА ДІТЕЙ ВІКОМ ДО 6 РОКІВ, встановленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, яку доглядає муніципальна няня (у 2020 році становить 1779 гривень). Важливо! Компенсація за послуги няні не скасовує декретні виплати, відпустку для догляду за дитиною та інші гарантії.
  • Призначення та виплата компенсації послуги “муніципальна няня” здійснюються структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчого органу міської ради, ради об’єднаної територіальної громади.
  • Як отримати послугу?

1) Укласти договір з муніципальною нянею. Договір укладається у письмовій формі між отримувачем послуги “муніципальна няня” та муніципальною нянею. У договорі має бути визначено, зокрема, назву послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та строк її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін.

2) Протягом місяця після укладення договору заявник подає місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем свого проживання заяву та документи/відомості у паперовій або електронній формі. Повний перелік необхідних документів можна знайти у п.8 та 9 зазначеної Постанови (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/68-2019-%D0%BF)

  • Рішення про призначення/відмову у призначенні компенсації послуги “Муніципальна няня” приймається органом соцзахисту протягом 10 робочих днів, про що упродовж 3 робочих днів після його ухвалення повідомляє заявнику.

Підставами для відмови у призначенні компенсації можуть бути 1) подання пакета документів не в повному обсязі; 2) відсутність інформації про муніципальну няню в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

  • Компенсація послуги “муніципальна няня” виплачується заявнику щомісяця шляхом перерахування коштів органом соцзахисту на рахунок в установі банку, зазначений у заяві, до 10 числа місяця, наступного за місяцем, у якому до зазначеного органу соцзахситу надійшли документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги “муніципальна няня”.
  • Державні виплати по даній послузі можуть бути припинені, якщо отримувач послуги не виконує визначені Постановою обов’язки, зокрема якщо останній не подає документи, що підтверджують оплату муніципальної няні, якщо ним було приховано або навмисно подано недостовірні відомості про здійснення догляду за дитиною до 3 років та в інших випадках.

Користуйтеся своїми гарантіями та можливостями ефективно!