a

Facebook

Copyright © 2019 Адвокат Деркач Денис

8:00 - 18:00

Ми працюємо з пн. по пт.

Телефонуйте для консультації

Facebook

Пошук
Меню
 

Порядок переведення житлового фонду в нежитловий

Деркач Денис - адвокат > Новини / статті  > Порядок переведення житлового фонду в нежитловий

Порядок переведення житлового фонду в нежитловий

Як зробити зі своєї квартири магазин або ж салон краси? В цьому дописі ми розповімо про порядок переведення житлового фонду в нежитловий, чим регулюється дане питання та які документи вам знадобляться для цього.
Варто зазначити, що це питання регулюється Цивільним та Житловим кодексами, Законом «Про регулювання містобудівної діяльності», будівельними нормами і правилами, а також локальними нормативними актами, прийнятими відповідними місцевими радами. В місті Луцьку таким документом є Рішення міської ради від 27.09.2013 №582-1 «Про переведення об’єктів нерухомого майна з житлового в нежитловий або з нежитлового в житловий». Ми радимо звертати особливу увагу саме на подібні локальні нормативні акти, що діють у вашій місцевості, адже порівняно з вимогами законів, ними можуть бути встановлені певні особливості такого переведення.
Перш за все, необхідно подати відповідну заяву до виконавчого комітету про переведення житлового фонду в нежитловий (заява може бути подана через ЦНАП). Окрім того, до заяви необхідно додати завірені копії таких документів ( у місті Луцьку):
-зареєстрованої Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Волинській області декларації про готовність об’єкта до експлуатації;
– технічного паспорта на об’єкт, виготовленого комунальним підприємством «Волинське обласне бюро технічної інвентаризації»;
– переукладених з комунальним підприємством «Луцькводоканал», державним комунальним підприємством «Луцьктепло», балансоутримувачем будинку, комунальним підприємством «Луцькспецкомунтранс» договорів про надання відповідних послуг;
– виконавчої топографо-геодезичної зйомки, зареєстрованої в управлінні містобудування та архітектури.
Зверніть увагу на те, що обов’язковими умовами переведення житлового фонду в нежитловий є наявність відповідної земельної ділянки під таким приміщенням для обладнання окремого входу, а також наявність відповідної проектної документації. Без дотримання таких вимог оформити переведення приміщення з житлового фонду в нежитловий – неможливо.

Коли неможливо перевести приміщення з житлового в нежитлове?
• приміщення знаходиться в аварійному стані;
• на квартиру накладено арешт або інший вид обмеження;
• є пам’яткою архітектури.
Для переведення в нежитловий фонд житло має відповідати таким вимогам:
• розміщуватися на цокольному або першому поверсі, другому — якщо квартира розміщується безпосередньо над нежилим приміщенням. Якщо квартира на третьому поверсі, її теж можна перевести в нежитловий фонд і використовувати як майстерню або студію;
• мати можливість обладнати окремий вхід і евакуаційний вихід, пандус;
• у квартирі не повинен бути прописаний ані її власник, ані його сім’я. Ви не можете перевести половину квартири в нежитловий фонд і обладнати там магазин, при цьому жити з родиною в сусідній кімнаті.
Що не можна розміщувати в багатоквартирних будинках?
• громадський туалет;
• похоронне бюро;
• пункти приймання склотари;
• підприємства і заклади, від діяльності яких виникає шум, вібрації, забруднення будівлі й прилеглої території;
• пункти побутового обслуговування, на яких використовують пожежо- і вибухонебезпечні речовини .
Окрім перелічених вимог та правил, існують ще й інші нюанси такої реконструкції житла, багато про які слід говорити окремо в кожному випадку, залежно від умов використання приміщення, місця його розташування, наявності ОСББ та інших обставин, які можуть вплинути на процедуру отримання відповідних документів.
Тому радимо перш за все звертатися до кваліфікованих спеціалістів для отримання юридичних консультацій та оформлення необхідних документів.