a

Facebook

Copyright © 2019 Адвокат Деркач Денис

8:00 - 18:00

Ми працюємо з пн. по пт.

Телефонуйте для консультації

Facebook

Пошук
Меню
 

Податки та інші платежі при купівлі-продажі нерухомості

Деркач Денис - адвокат > Новини / статті  > Податки та інші платежі при купівлі-продажі нерухомості

Податки та інші платежі при купівлі-продажі нерухомості

Як відомо, при купівлі-продажі квартири чи будинку відбувається оподаткування такої операції, тому перед тим, як продати нерухомість, варто з’ясувати, які платежі необхідно здійснити. Для того, щоб вам було зрозуміліше орієнтуватися в податках, необхідних до сплати при здійсненні такого правочину, я розділив цей допис окремо для продавців та покупців нерухомості.

Ці питання врегульовані Податковим кодексом України, Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та іншими законодавчими актами.

Які податки сплачує продавець?

  • Податок на доходи фізичних осіб у розмірі 5% від вартості нерухомості (для нерезидентів – 18%);
  • Військовий збір у розмірі 1,5%

Важливо! Якщо продаж квартири відбувається не частіше одного разу протягом звітного податкового року та якщо об’єкт продажу перебував у власності платника податку понад три роки, то продавець квартири ці податки не платить.

  • Державне мито в розмірі 1% від вартості об’єкта (зверніть увагу, що за замовчуванням державне мито сплачує продавець, однак за попередньою домовленістю можна передбачити сплату державного мита іншою стороною – покупцем (при цьому, зазначивши про це в договорі))

Розмір податків розраховується виходячи з оціночної вартості об’єкта. Оцінка замовляється у кваліфікованого оцінювача або ж спеціалізованої організації і надається нотаріусу для укладання угоди.

Які податки сплачує покупець?

  • Збір на обов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі 1% від вартості об’єкта;
  • Оплата за державну реєстрацію права власності – в розмірі 0,1 прожиткового мінімуму.

ІНШІ витрати

  • послуги нотаріуса (можуть бути сплачені як однією із сторін, так і навпіл, або за домовленістю);
  • Послуги агентів з нерухомості (як правило, встановлюється у відсотковому співвідношенні до ціни об’єкта).

Звичайно,як і в багатьох інших аспектах нашого життя є певні винятки з правил, пов’язаних зі сплатою таких зборів, зокрема в частині звільнення від сплати таких платежів пільгових категорій населення. В зв’язку з цим, завжди перед прийняттям такого рішення, як купівля/продаж майна, варто звернутися до юристів за відповідною консультацією.