a

Facebook

Copyright © 2019 Адвокат Деркач Денис

8:00 - 18:00

Ми працюємо з пн. по пт.

Телефонуйте для консультації

Facebook

Пошук
Меню
 

Особливості оскарження постанов про адміністративні правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху

Деркач Денис - адвокат > Новини / статті  > Особливості оскарження постанов про адміністративні правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху

Особливості оскарження постанов про адміністративні правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху

В даному дописі ми хочемо розповісти про особливості оскарження постанов про адміністративні правопорушення, зокрема у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, спираючись на останні зміни у законодавстві та нові правові висновки Верховного суду.

Строки оскарження

Так, статтею 289 КУпАП передбачено, що скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом 10 днів з дня винесення постанови, а щодо постанов, зафіксованих в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), – протягом 10 днів з дня набрання постановою законної сили.

При цьому, Верховним судом у справі №686/28291/19, було зроблено висновок про те, що постанова, в тому числі , та, яка зафіксована в автоматичному режимі, може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту її отримання/вручення (а не винесення).

Куди оскаржувати?

Постанова може бути оскаржена в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд за місцем проживання позивача.

Чи сплачується судовий збір?

Статтею 288 КУпАП передбачено, що ссоба, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита. Однак, нещодавно, у постанові від 18.03.2020 року по справі  № 543/775/17 дійшов висновку про те, що за подання позовної заяви про скасування постанови про адміністративне правопорушення належить сплачувати судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (зараз це 420,40 грн).

Таким чином, при несплаті такого судового збору та, враховуючи останні тенденції прийняття до розгляду таких позовів, є ризик залишення позову без руху.

Особливості позовної заяви

Позовна заява про оскарження постанов повинна відповідати вимогам, встановленим ст. 160-161 КАС України, тобто із зазначенням у ній всіх необхідних відомостей, передбачених цією статтею, зокрема:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;

2) повне найменування або ім’я сторін, їх місцезнаходження або місце проживання; реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб – громадян України, відомі номери засобів зв’язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;

3) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги

4) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

5) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору – у випадку, якщо законом встановлений обов’язковий досудовий порядок урегулювання спору;

6) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

7) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

8) обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача;

9) власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Не варто також забувати про не, що до позовної заяви обов’язково додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, а також квитанція про сплату судового збору.