29
Листопад
0
Коментарів
Огляд основних змін законодавства у сфері реєстрації речових прав
У категорії Новини / статті
3 жовтня 2019 року Верховна рада прийняла закон № 1056-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності», який набрав чинності 02 листопада 2019 року.
Законопроект передбачає внесення змін до таких законодавчих актів,як : Цивільного та Земельного кодексів, Законів України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», «Про нотаріат».
Які зміни для нас з вами передбачає закон?
- Обов’язкове нотаріальне посвідчення довіреностей. Якщо документи для проведення реєстраційних дій подаються представником за довіреністю, така довіреність обов’язково повинна бути нотаріально посвідченою.
- Заява про державну реєстрацію прав тепер подається окремо щодо кожного об’єкта нерухомого майна. Наприклад, у разі набуття права власності на житловий будинок з одночасним набуттям права власності на земельну ділянку, на якій вони розташовані, подається одна заява про державну реєстрацію прав на кожен з таких об’єктів незалежно від кількості документів, що посвідчують право власності на зазначене майно.
- 3. Відтепер розгляд заяви про державну реєстрацію прав може бути зупинено державним реєстратором у випадку неподання заявником чи неотримання державним реєстратором відомостей реєстрів (кадастрів), автоматизованих інформаційних систем в електронній формі чи документів із паперових носіїв інформації, що містять відомості про зареєстровані речові права до 1 січня 2013 року. Варто зазначити, що у разі укладення будь-яких правочинів щодо земельної ділянки (наприклад, купівлі-продажу) необхідно присвоїти кадастровий номер!
- Впровадження принципу одночасності вчинення нотаріальної дії та державної реєстрації прав. Державна реєстрація прав у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, тепер проводиться одночасно із вчиненням такої нотаріальної дії, нотаріусом, яким вчинено відповідну нотаріальну дію. Тепер нотаріус у результаті вчинення нотаріальної дії самостійно формує та реєструє заяву про державну реєстрацію прав та проводить державну реєстрацію прав.
- Припинено діяльність акредитованих суб’єктів держреєстрації. У зв’язку з ліквідацією акредитованих суб’єктів реєстрації (комунальних та державних підприємств) діючими в сфері державної реєстрації залишатимуться державні та приватні нотаріуси, а також державні реєстратори місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
- Посилено відповідальність реєстраторів за порушення відповідних реєстраційних процедур.