a

Facebook

Copyright © 2019 Адвокат Деркач Денис

8:00 - 18:00

Ми працюємо з пн. по пт.

Телефонуйте для консультації

Facebook

Пошук
Меню
 

Огляд основних змін законодавства у сфері реєстрації речових прав

Деркач Денис - адвокат > Новини / статті  > Огляд основних змін законодавства у сфері реєстрації речових прав

Огляд основних змін законодавства у сфері реєстрації речових прав

3 жовтня 2019 року Верховна рада прийняла закон № 1056-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності», який набрав чинності 02 листопада 2019 року.

Законопроект передбачає внесення змін до таких законодавчих актів,як : Цивільного та Земельного кодексів, Законів України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», «Про нотаріат».

Які зміни для нас з вами передбачає закон?

  1. Обов’язкове нотаріальне посвідчення довіреностей. Якщо документи для проведення реєстраційних дій подаються представником за довіреністю, така довіреність обов’язково повинна бути нотаріально посвідченою.
  2. Заява про державну реєстрацію прав тепер подається окремо щодо кожного об’єкта нерухомого майна. Наприклад, у разі набуття права власності на житловий будинок з одночасним набуттям права власності на земельну ділянку, на якій вони розташовані, подається одна заява про державну реєстрацію прав на кожен з таких об’єктів незалежно від кількості документів, що посвідчують право власності на зазначене майно.
  3. 3. Відтепер розгляд заяви про державну реєстрацію прав може бути зупинено державним реєстратором у випадку неподання заявником чи неотримання державним реєстратором відомостей реєстрів (кадастрів), автоматизованих інформаційних систем в електронній формі чи документів із паперових носіїв інформації, що містять відомості про зареєстровані речові права до 1 січня 2013 року. Варто зазначити, що у разі укладення будь-яких правочинів щодо земельної ділянки (наприклад, купівлі-продажу) необхідно присвоїти кадастровий номер!
  1. Впровадження принципу одночасності вчинення нотаріальної дії та державної реєстрації прав. Державна реєстрація прав у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, тепер проводиться одночасно із вчиненням такої нотаріальної дії, нотаріусом, яким вчинено відповідну нотаріальну дію. Тепер нотаріус у результаті вчинення нотаріальної дії самостійно формує та реєструє заяву про державну реєстрацію прав та проводить державну реєстрацію прав.
  2. Припинено діяльність акредитованих суб’єктів держреєстрації. У зв’язку з ліквідацією акредитованих суб’єктів реєстрації (комунальних та державних підприємств) діючими в сфері державної реєстрації залишатимуться державні та приватні нотаріуси, а також державні реєстратори місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
  3. Посилено відповідальність реєстраторів за порушення відповідних реєстраційних процедур.