a

Facebook

Copyright © 2019 Адвокат Деркач Денис

8:00 - 18:00

Ми працюємо з пн. по пт.

Телефонуйте для консультації

Facebook

Пошук
Меню
 

Нововведення щодо обов’язковості використання РРО (касових апаратів) підприємцями

Деркач Денис - адвокат > Новини / статті  > Нововведення щодо обов’язковості використання РРО (касових апаратів) підприємцями

Нововведення щодо обов’язковості використання РРО (касових апаратів) підприємцями

10 вересня Верховною радою у першому читанні були прийняті законопроекти 1053-1 та 1073 на внесення змін до Закону  “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та Податкового кодексу України.

Законами передбачено обов’язковість використання РРО платниками податку всіх груп, крім 1-ї, незалежно від доходу. Щоправда, для підприємців встановлюється  перехідний період для встановлення РРО до 2021 року. (Нагадаємо, що наразі підприємці 2-3 груп єдиного податку зобов’язані використовувати у своїй діяльності касові апарати, лише якщо річний сукупний дохід від їхньої діяльності перевищує ліміт в 1 млн гривень)

З 1 січня 2021 року ФОПи 2-3 груп єдиного податку будуть зобов’язані використовувати РРО – ці правила, як і раніше, будуть стосуватися суб’єктів господарювання в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, які розраховуються в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажі товарів (наданні послуг).

Кого ці зміни не стосуються?

  • Підприємців на 1 групі єдиного податку;
  • суб’єктів господарювання, які розраховуються в безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів з рахунку платника на рахунок одержувача, без використання електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо;
  • суб’єктів господарювання, чия діяльність підпадає під дії винятків, передбачених ст. 9 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва, при здійсненні фізичними особами торгівлі продуктовими або промисловими товарами за готівкові кошти на ринках та в інших випадках).