a

Facebook

Copyright © 2019 Адвокат Деркач Денис

8:00 - 18:00

Ми працюємо з пн. по пт.

Телефонуйте для консультації

Facebook

Пошук
Меню
 

Як правильно закрити ФОП

Деркач Денис - адвокат > Новини / статті  > Як правильно закрити ФОП

Як правильно закрити ФОП

Дуже часто підприємці допускають помилки при закритті фізичної особи-підприємця, пропускаючи важливі етапи цієї процедури. Цей допис буде присвячений покроковій інструкції закриття ФОП та обов’язковим її етапам.

КРОК 1. Подання документів державному реєстратору.

Статус підприємця ви втрачаєте з моменту внесення інформації до Єдиного державного реєстру (відповідно до ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприєців та громадських формувань»). Тому перший крок — звернутися до держреєстратора із заявою (форма 12). При собі необхідно мати документи, що підтверджують Вашу особу.

Документи держреєстратору можуть подаватися в паперовій або електронній формі:

– в паперовій формі документи подаються особисто заявником або поштовим відправленням. У разі подання документів поштою справжність підпису заявника повина бути нотаріально посвідчена

– в електронній формі документи подаються заявником через портал електронних сервісів. Такий спосіб подання документів можливий, тільки якщо у вас наявний електронний цифровий підпис.

Якщо заяву подає довірена особа, то крім паспорта вона повинна пред’явити оригінал або нотаріально засвідчену копію довіреності.

Відповідно до ст. 26 Закону, державний реєстратор протягом 24 годин після надходження документів, зобов’язаний внести відомості в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Також реєстратор надсилає цю інформацію до податкової, органів статистики, Пенсійного фонду.

КРОК 2. Зняття з обліку в Державній податковій службі, Пенсійному фонді та в органах статистики

Датою зняття з обліку ФОП вважається день отримання даних про держреєстрацію припинення ним підприємницької діяльності. Державна служба статистики в день отримання таких відомостей повністю припиняє будь-які відносини з підприємцем.

Що стосується зняття з обліку в Пенсійному фонді, то ФОП може бути знятий з обліку в як платник ЄСВ, тільки якщо не має заборгованості зі сплати внеску, після проведення передбачених законодавством перевірок (згідно Порядку взяття на облік на зняття з обліку в органах ПФУ платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування).

До ДПС України у разі припинення ФОП слід подати звітність та сплатити необхідні податки та збори (окремо слід зазначити, що платникам 1-ї та 2-ї груп єдиний податок треба буде сплатити за весь календарний місяць, навіть якщо реєстрацію єдиника анульовано на початку або в середині місяця). Важливим моментом є  те, що окремою підставою для проведення документальної позапланової перевірки платника податків є процедура припинення підприємницької діяльності ФОП (пп. 78.1.7 ст. 78 Податкового кодексу).

Зверніть увагу, що згідно позиції податкової ФОП повинен самостійно подати заяву про відмову від спрощеної системи, зазначивши в ній дату припинення діяльності (п.7 пп. 298.3.1 ПКУ, консультація в ЗІР, підкатегорія 107.06).

У цьому випадку останнім звітним періодом буде вважатися той, у якому податкова отримала від держреєстратора повідомлення про реєстрацію припинення діяльності (п. 294.6 ПКУ).

КРОК 3. Закриття банківських рахунків

Необхідну заяву слід подати у відділення банку, зазначивши у ній:

– назву банку;

– прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки власника рахунку;

– номер рахунку, який закривається;

– дату складання заяви.