a

Facebook

Copyright © 2019 Адвокат Деркач Денис

8:00 - 18:00

Ми працюємо з пн. по пт.

Телефонуйте для консультації

Facebook

Пошук
Меню
 

Як легально вести діяльність ІТ-спеціалістам?

Деркач Денис - адвокат > Новини / статті  > Як легально вести діяльність ІТ-спеціалістам?

Як легально вести діяльність ІТ-спеціалістам?

Цей допис присвячений тому, як спеціалісту в ІТ-сфері легально вести свою діяльність та правильно оподатковувати свій дохід.

Так, для ІТ-спеціаліста податковим законодавством передбачено такі способи ведення своєї діяльності :

  1. Фізична особа-підприємець.

Найоптимальнішим варіантом, на нашу думку, є обрання одного з видів спрощеної системи оподаткування ФОП – 2 або 3 групи. Перебуваючи на 3 групі ФОП «ІТ-шник» платить всього 5% від доходу та ЄСВ в розмірі 22% від мінімальної заробітної плати. Станом на 2019 рік мінімальна заробітна плата становить 4173 грн, відповідно розмір щомісячного ЄСВ (єдиного соціального внеску) складає 918,09 грн. Якщо обирати між 2 або 3 групою єдиного податку, варто взяти до уваги те, що на 2 групі ЄП сукупний дохід може бути не більшим ніж 1,5млн гривень, кількість найманих працівників не може бути більшою, ніж 10, а також те, що послуги такий ФОП може надавати лише населенню та платникам єдиного податку. З урахуванням встановлених обмежень, працівники ІТ-сфери все ж таки частіше обирають ІІІ групу єдиного податку, при такій системі оподаткування вони не обмежені у кількості найманих працівників, а також ліміт доходу для платників єдиного податку ІІІ групи значно вищий – 5 млн.грн. До того ж, послуги можна надавати фізичним та юридичним особам на будь-якій системі оподаткування.

  1. Юридична особа.

Суб’єкт IT-індустрії, який є юридичною особою, може обрати одну з таких систем оподаткування: 1) загальну систему оподаткування зі сплатою податку на прибуток (об’єктом оподаткування на загальній системі є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який оподатковується за ставкою 18 % (п. 136.1 ПКУ)); 2) спрощену систему оподаткування зі сплатою єдиного податку (суб’єкти IT-індустрії можуть стати платниками єдиного податку третьої групи, якщо обсяг доходу протягом календарного року у них не перевищує 5000000 гривень).

У кожній із зазначених систем суб’єкт IT-індустрії може бути зареєстрований платником ПДВ, а може таким і не бути. Щодо цього податку варто врахувати, що більшість операцій в IT-індустрії або звільнені від оподаткування ПДВ, або не є об’єктом оподаткування ПДВ.

  1. ІТ- фрілансер або трудовий договір

І останнє – суб’єкт ІТ-сфери має можливість працювати як фрілансер сплачуючи щороку ПДФО та військовий збір зі своїх доходів (18 % +1,5%) або ж працювати за трудовим договором в компанії (організації).

Варто зазначити, що крім обрання форми діяльності та оподаткування, варто також:

  • обрати підходящі КВЕДи: 62.02 Консультування з питань інформатизації; 62.09 Інша діяльність у сфері інформаційних технологій і комп’ютерних систем; 63.11 Оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов’язана з ними діяльність; 63.99 Надання інших інформаційних послуг, н. в. і. у. 58.21 Видання комп’ютерних ігор; 58.29 Видання іншого програмного забезпечення.
  • Відкрити рахунок в банку (в разі необхідності)
  • Розробити бланки договорів та актів виконаних робіт
  • Виготовити печатку та ін.