a

Facebook

Copyright © 2019 Адвокат Деркач Денис

8:00 - 18:00

Ми працюємо з пн. по пт.

Телефонуйте для консультації

Facebook

Пошук
Меню
 

Як діяти якщо Ви отруїлися в закладі громадського харчування?

Деркач Денис - адвокат > Новини / статті  > Як діяти якщо Ви отруїлися в закладі громадського харчування?

Як діяти якщо Ви отруїлися в закладі громадського харчування?

В наших попередніх постах ми говорили про те, що заклад громадського харчування відповідальний за якість та свіжість продуктів, які він пропонує своїм споживачам, а відтак у разі надання товару неналежної якості закладом, що спричинило отруєння – ви звісно маєте право на відшкодування витрат, понесених внаслідок ушкодження здоров’я.

Варто зазначити, що довести факт отруєння в певному закладі – досить важко. Однак, в цьому дописі ми розмістили корисні поради, дотримуючись яких можна домогтися компенсації витрат на лікування та медикаменти внаслідок отруєння (або навіть моральної шкоди).

Перше, що слід запам’ятати, — завжди забирайте чек. Саме він є доказом, що страва саме в цьому закладі могла стати причиною отруєння. Якщо чек Ви все-таки не забрали, доказом того, що ви знаходилися та їли в цьому ресторані можуть бути записи із відеокамер (проте, не у всіх закладах вони є).

Якщо після відвідин закладу громадського харчування ви помітили симптоми отруєння, обов’язково зверніться до лікаря для засвідчення цього факту, повідомивши при цьому лікаря про місце та час вживання страви, якою ви, ймовірно, отруїлися. Потрібно розповісти не лише про симптоми захворювання, але й про обставини події – аби був задокументований причиново-наслідковий зв’язок між вживанням страви і наслідками. Необхідно зберігати й усі квитанції про придбання призначених ліків.

Набагато простіше довести факт отруєння у закладі, якщо при трапезі були присутні декілька осіб, і якщо отруїлися не лише Ви, адже у всіх постраждалих будуть схожі симптоми.

Що стосується безпосередньо відшкодування, то не обов’язково одразу звертатися до суду, а варто спробувати варіант написання претензії до закладу громадського харчування, в якому ви отруїлися з вимогою про відшкодування Вам завданої шкоди. При цьому, до претензії варто додати документи, що підтверджують факт отруєння у закладі громадського харчування:

  • чек із закладу,
  • копію довідки медичної установи,
  • копії всіх квитанцій (чеків) на придбані ліки та медичні послуги,
  • зазначити свідків події тощо.

Якщо таке звернення не дало результатів, можна також звернутися до органу державного санітарно-епідеміологічного нагляду (Держспоживслужби). Цей орган відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»  зобов’язаний проводити санітарно-епідеміологічні розслідування для виявлення причин та умов, що призводять до виникнення та поширення інфекційних хвороб, зокрема й через харчові продукти, групові та індивідувальні.

Держспоживслужба може перевірити, чи дотримується заклад громадського харчування санітарних правил, чи є порушення зберігання та використання харчових продуктів, чи є у всіх працівників закладу санітарні книжки та ін. Таким чином, у разі фіксування факту наявності таких порушень, це може бути додатковим доказом (у сукупності з всіма вище переліченими), що ви отруїлися стравою саме з цього закладу.

І, нарешті, останній етап відновлення порушених прав потерпілих громадян є звернення до суду з метою відшкодування шкоди, заподіяної порушенням прав споживача, що призвело до втрати здоров’я. Крім відшкодування витрат саме на лікування, можна також вимагати відшкодування вам моральної шкоди.