a

Facebook

Copyright © 2019 Адвокат Деркач Денис

8:00 - 18:00

Ми працюємо з пн. по пт.

Телефонуйте для консультації

Facebook

Пошук
Меню
 

Чи потрібна веб-сайту торгова марка?

Деркач Денис - адвокат > Новини / статті  > Чи потрібна веб-сайту торгова марка?

Чи потрібна веб-сайту торгова марка?

Звісно, що використання веб-сайту може здійснюватися і без реєстрації Торгової марки, і це не вважається порушенням в рамках закону. Однак, спеціалісти все ж  таки радять зареєструвати торгову марку, якщо Ви плануєте серйозну бізнес-діяльність, і для цього є декілька причин.

  1. Торгова марка дає можливість зареєструвати доменне ім’я першого рівня. Як ми вже писали в наших попередніх дописах, наявність свідоцтва про реєстрацію торгової марки дає вам можливість зареєструватися в домені першого рівня .uа, що в перспективі може зробити даний веб-сайт доступнішим і впізнаванішим для користувачів.
  2. Державна реєстрація торгової марки надає:

Виключне право на використання такої ТМ і право забороняти іншим особам використовувати зареєстровану торговельну марку без Вашого дозволу (варто зазначити, що у практиці бували випадки, коли існували 2 веб-сайти з однаковими назвами, і при тому власник того веб-сайту, який створив його пізніше, однак зареєстрував на нього торгову марку першим, подав до суду на іншого власника за неправомірне використання назви ТМ. В результаті судовий спір був вирішений на користь того, хто першим зареєстрував саме ТМ)

  • право порушувати судові справи проти несанкціонованого використання Вашої зареєстрованої торгової марки і вимагати від порушника відшкодування завданих збитків.
  • право проставляти поряд з товарним знаком попереджувальне маркування про його реєстрацію (®,™).
  • право вимагати усунення з товару незаконно використаної торгової марки або позначення, схожого з даним знаком настільки, що їх можна сплутати у відношенні однорідних товарів і послуг.
  1. Права власності на зареєстрований товарний знак можуть бути внеском в статутний фонд підприємства, як нематеріальний актив.
  2. Торгова марка може бути самостійним товаром і стає таким з моменту його реєстрації. Знак для товарів і послуг може бути предметом продажу, а також здачі в тимчасове користування, в тому числі при укладанні договорів франчайзингу. На підставі укладання договорів про передачу прав або про видачу ліцензії на використання власник виключних прав може отримати істотну матеріальну вигоду, навіть не використовуючи знак самостійно.
  3. Історія знає випадки, коли відомий та популяризований товарний знак (бренд, торгова марка) може бути дорожче вартості фірми, що його використовує (Coca cola, Adidas та ін..).

Варто також зазначити, що особливістю реєстрації торгової марки є те, що вона діє може бути національною (діяти лише в межах однієї країни), міжнародною (реалізується через звернення до Всесвітньої Організації Інтелектуальної Власності (WIPO) із зазначенням країн, у яких буде проведена реєстрація) та регіональною (наприклад, торгова марка ЄС, країн Бенілюксу та ін..).

Якщо дана тема вас зацікавила та ви бажаєте дізнатись більше про реєстрацію торгової марки в Україні (про вартість реєстрації, її строки та інше), ставте плюсик у коментарях.